Przejdź do treści
Nauczanie przez doświadczenie
Zaspokajając potrzebę ciekawości poznawczej uczniów, stawiamy na nauczanie przez doświadczanie. Ten sposób pracy najpełniej wykorzystujemy na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. W specjalnie przystosowanej pracowni Science, wyposażonej w nowoczesny sprzęt laboratoryjny odbywają się biologiczne i chemiczne eksperymenty oraz fizyczne doświadczenia. Nauka odbywa się poprzez integrowanie wszystkich zmysłów z wykorzystaniem metod aktywizujących, których zadaniem jest kreatywne, innowacyjne podejście do zdobywania wiedzy. Dlatego dzieci biorą udział w żywych lekcjach biologii, obserwując zachowania, na przykład dżdżownic czy ślimaków afrykańskich. Uczestniczą w zajęciach laboratoryjnych, poznając na przykład świat pod mikroskopem, kodują, tworzą gry, wykonują projekty w 3d. Tworzą modele, by wiedzieć, jak działają zastawki, naczynia krwionośne i kości. Nauczanie przez doświadczenie to uczenie bliskie życiu. Staramy się, by wiedza była łatwo przyswajalna i miała praktyczny wymiar.
Kontakt

ul. Traugutta 14, 05-870 Błonie

Godziny otwarcia: 7-18