Przejdź do treści
Edukacja w ruchu
Stale szukamy rozwiązań, by nauczanie było skuteczne i pobudzające uczniów do działania. Dlatego zrezygnowaliśmy z podręczników, a wiele lekcji odbywa się w ruchu. Przyswajamy matematykę, bawiąc się w parku lub na spacerze. Powtarzamy materiał, wykonując ćwiczenia na stacjach zadaniowych, umieszczonych w przestrzeni całej szkoły. Gramy w klasy, by zapamiętać wzory fizyczne. Aby zrozumieć proces powstawania papieru, sami go wykonujemy. Nauka wymaga aktywności, mózg dziecka potrzebuje właściwej stymulacji. Mniej mówimy, za to więcej działamy. W praktyczny sposób realizujemy nauczanie przyjazne mózgowi, co powoduje, że nauka jest ciekawa, inspirująca, w uczniach rozbudzane jest pragnienie wiedzy i motywacja wewnętrzna. Dla nas ruch i zabawa = intensywny proces uczenia się.
Kontakt

ul. Traugutta 14, 05-870 Błonie

Godziny otwarcia: 7-18