logo

505 800 013

biuro@szkolakolumbus.pl

ul. Traugutta 14

05-870 Błonie

07:00 - 18:00

Pon. - Pt.

logo

WYKOPKI Z KOLUMBUSEM

O roślinach okopowych można uczyć z podręcznika, można pokazać obrazki, ale my uczymy inaczej. Wykopki stały się doskonałą okazją do pokazania jak rosną i rozwijają się rośliny okopowe. Jak dawniej zbierano ziemniaki i skąd pochodzi nazwa „wykopki”. Dzieci zbierały, brudziły się, śmiały, opisywały, układały fazy rozwoju ziemniaka. Sprawdzały jaki cukier zawiera, czy tonie w słodkiej, czy w słonej wodzie.  To wszystko sprawia, że dzieci zapamiętują więcej, trwalej, bo całemu procesowi towarzysza wspaniałe emocje. Nauczanie przez odkrywanie to nie tylko slogan, to codzienność uczniów KOLUMBUSA, bo nasze dzieci najlepiej uczą się doświadczając.

Komentarze są wyłączone.