logo

505 800 013

biuro@szkolakolumbus.pl

ul. Traugutta 14

05-870 Błonie

07:00 - 18:00

Pon. - Pt.

logo

WYGRALIŚMY 1000 KSIĄŻEK DLA SZKOŁY

Udało się, dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, ich znajomych, znajomych znajomych, mieszkańców Błonia i okolic oraz wielu bezinteresownie pomocnych ludzi z całego świata nasza maleńka szkoła zdobyła 17077 głosów, co oznacza prawie 551 głosów na jednego ucznia w szkole:) Zapewniło nam to 5 miejsce na 300 startujących szkół z całej Polski. Na początku wydawało się to wręcz niemożliwe ale tylko dlatego, że nie wiedzieliśmy jakich wspaniałych rodziców mamy w szkole. Od pierwszego dnia ani razu nie wypadliśmy poza pierwszą 10, mobilizacja była ogromna, codziennie staraliśmy się zdobywać 300 głosów, wydawało nam się to bardzo dużo, potem przyszedł ostatni tydzień i okazało się, że dziennie potrafimy zdobyć 700 potem 800 a w naszym najlepszym dniu zdobyliśmy 1300 głosów!!! Ponieważ tworzymy bardzo małą społeczność, dla każdego z nas konkurs był ważny, wzajemnie mobilizowaliśmy się do działania. Od początku upatrywałam naszą siłę właśnie w małej liczbie osób, odpowiedzialność wtedy tak się nie rozprasza, każdy traktuje wyzwanie jako własną sprawę i tak się też stało. W szkole zapanowała bardzo radosna atmosfera, rodzice spotykając się wymieniali się pomysłami na głosowanie, cała szkoła żyła konkursem, dzieciaki same robiły rysunki z prośbami o głosy, codziennie pokazywaliśmy im ile mamy głosów a one radośnie biegały po szkole i się cieszyły. Po jakimś czasie pojawił się strach, że jeśli przegramy to tyle wysiłku i zaangażowania może pójść na marne, zbiegło się to w czasie z dziwnymi skokami głosów dla dwóch konkurencyjnych szkół. Najpierw szok, niedowierzanie, potem złość ale jednocześnie strach, że inni też zaczną oszukiwać i przegramy nie dlatego, że słabo walczyliśmy ale dlatego, że ktoś gra nie fair. Po kontakcie z innymi szkołami, z którymi konkurowaliśmy od początku do Empiku poszły protesty i prośby o wyjaśnienia, z drugiej strony, wszyscy zmobilizowali się jeszcze bardziej. Ostatni weekend głosowania był pod każdym względem rekordowy, na fb założyliśmy grupę zamkniętą, na której zbieraliśmy pomysły gdzie jeszcze prosić o głosy. Wspieraliśmy się, śmialiśmy, cieszyliśmy z przyrastających głosów. Były osoby, które przesiedziały przy komputerze trzy dni z przerwami na sen:) Na koniec zmęczenie było ogromne, stres, nieprzespane noce dawały mocno o sobie znać, ale udało się. Kiedy zobaczyliśmy klasyfikację po zamknięciu głosowania, podjęliśmy decyzję o tym, że nie pozostawimy tak szkoły z Bielska Podlaskiego, która wtedy przegrała o 5 głosów, a ci, co grali nieuczciwie weszli do 10. Dzięki prowadzeniu bardzo szczegółowego monitoringu konkursu, mogliśmy przedstawić konkretne informacje co do jego przebiegu, co uczyniliśmy przesyłając dane do Empiku i kilku szkół, które brały udział w rywalizacji. Dzisiaj patrzymy na ogólne wyniki i bardzo, bardzo się cieszymy, nie dość, że jesteśmy w pierwszej 10 to jeszcze na 5 miejscu a od drugiego dzieli nas jedynie 9 głosów; to jeszcze Bielsk Podlaski znalazł się na 8 miejscu a sprawiedliwość zatriumfowała i tych, którzy grali nie fair nie ma w 10:) Satysfakcja psychologiczna ogromna, do tego mamy poczucie, że dzięki temu konkursowi zdobyliśmy wielu przyjaciół. Dziękujemy Wam wszystkim.

Komentarze są wyłączone.