logo

505 800 013

biuro@szkolakolumbus.pl

ul. Traugutta 14

05-870 Błonie

07:00 - 18:00

Pon. - Pt.

logo

Spotkanie z pisarką Anną Dziewit-Meller

Chcę wam opowiedzieć o naszym gościu, który przyjechał do naszej szkoły 4 marca 2019r. Była nim Pani Anna Dziewit-Meller. Pani Anna opowiadała o swojej książce „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” i o swoim portalu bukbuk.pl.

Na portalu znajdziecie wiele ciekawych wywiadów z pisarzami i różne polecane książki. Nasz gość opowiadał nam o wielu ciekawych kobietach, na przykład o Krystynie Krachelskiej, czyli Warszawskiej Syrence. Krystyna niestety zginęła w Powstaniu Warszawskim, ale na szczęście pomnik Syrenki przetrwał i można go oglądać do dziś. Zaciekawiła mnie również opowieść o Simonie Kossak, dlatego o niej również wam opowiem. Rodzice Simony byli malarzami, robili piękne portrety koni. Simona jednak nie miała szczęścia, bo jej rodzice woleli mieć syna. Uciekła z domu gdy tylko już mogła. Zamieszkała w Puszczy Białowieskiej, bo bardzo kochała przyrodę. W swoim domku miała bardzo dużo zwierząt: dwa łosie – Pepsi i Cola, czy loszkę, która czasem spała w jej łóżku. Kiedy Pani Anna skończyła opowiadać, to totalnie zasypaliśmy ją pytaniami. Następnie opowiadała nam trochę o sobie, dowiedzieliśmy się na przykład, że jej ulubioną książką z dzieciństwa był „Kubuś Puchatek”. Potem przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcie.

Myślę, że to spotkanie było bardzo interesujące i ekscytujące, a Pani Ania super opowiadała.

Paweł S. klasa 4

Komentarze są wyłączone.