Prywatna Szkoła Kolumbus w Błoniu niniejszym przeprasza Panią Profesor Edytę Gruszczyk-Kolczyńską za bezprawne wykorzystanie Jej dóbr osobistych (tj. nazwiska i wizerunku) na stronie szkoły Kolumbus oraz wprowadzające w błąd informację dot. osoby Pani Profesor Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, mogące wywołać również mylne wrażenie nawiązania współpracy pomiędzy Panią Profesor a Szkołą Kolumbus.

Uwalniamy matematykę

Matematyka w Kolumbusie.

W szkole Kolumbus lekcje matematyki opierają się na działaniu, manipulowaniu, samodzielnym dochodzeniu do wiedzy, uczeniu się od siebie nawzajem. Pakiety edukacyjne zostały zastąpione zeszytami w kratkę, w których dzieci zapisują wykonywane czynności matematyczne. Każde dziecko redaguje książkę, w której gromadzi “dowody” swoich osiągnięć w nauce matematyki.

W ramach edukacji matematycznej realizujemy dodatkowo:

Zajęcia strategiczno-logiczne to stały punkt w planie lekcji klas 1-3. Szachy i warcaby to trening pamięci i uwagi, uczą analizy i dedukcji złożonej sytuacji, planowania strategii i taktyki, kształtują samodzielność w podejmowaniu decyzji.

Projekt “Mała ekonomia”.