Uwalniamy matematykę

Matematyka w Kolumbusie według metody Prof Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej.

Psycholog, pedagog, autorka programów edukacyjnych, książek, przewodników metodycznych dotyczących pracy z dziećmi i rozwijaniem ich uzdolnień, stymulowaniem rozwoju poznawczego ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień matematycznych. Jej publikacje związane z edukacją matematyczną ukazują się na rynku od 1985 roku są poparte szeregiem badań naukowych głównie absolwentów warszawskich przedszkoli. Dorobek naukowy prof Gruszczyk- Kolczyńskiej jest stale aktualizowany i poszerzany o kolejne wyniki badań.

W naszej szkole uczymy matematyki w oparciu o autorskie programy edukacji matematycznej pisane pod nadzorem Prof Edyty Gruszcyk- Kolczyńskiej. Edukacja matematyczna jest wyodrębniona z nauczania zintegrowanego.

W szkole Kolumbus lekcje matematyki opierają się na działaniu, manipulowaniu, samodzielnym dochodzeniu do wiedzy, uczeniu się od siebie nawzajem. Pakiety edukacyjne zostały zastąpione zeszytami w kratkę, w których dzieci zapisują wykonywane czynności matematyczne. Każde dziecko redaguje książkę, w której gromadzi “dowody” swoich osiągnięć w nauce matematyki.

W ramach edukacji matematycznej realizujemy dodatkowo:

Akademia Bystrzaków– to cykliczne spotkania, w których uczestniczą dzieci w wieku przedszkolnym, na których rozwijane są kompetencje matematyczne przyszłych uczniów według metodyki prof. Gruszczyk- Kolczyńskiej.

Zajęcia strategiczno-logiczne to stały punkt w planie lekcji klas 1-3. Szachy i warcaby to trening pamięci i uwagi, uczą analizy i dedukcji złożonej sytuacji, planowania strategii i taktyki, kształtują samodzielność w podejmowaniu decyzji.