logo

505 800 013

biuro@szkolakolumbus.pl

ul. Traugutta 14

05-870 Błonie

07:00 - 18:00

Pon. - Pt.

logo

Dotykamy wiedzy

„Ogarnij Inżynierię”Jesteśmy szkołą, w której stawiamy na działanie i nauczanie przez odkrywanie, stąd ciągłe poszukiwania pomysłów takich jak Ogarnij Inżynierię. Ten innowacyjny program edukacyjny, łączy inżynierię z wiedzą przyrodniczą, matematyczną, informatyczną i techniczną. Zabawy z drukiem 3D, ważenie powietrza, budowa własnego termometru, a także działania za pomocą naukowych metod i przyrządów – np. badania czym jest ciśnienie – to tylko część projektu.

„Kosmos”o KOSMOSIE mówimy niestandardowo od 4 lat. To nie tylko projekt, ale już autorskie i nieszablonowe podejście do edukacji. Co roku „kosmiczna przygoda” przybiera coraz ciekawszą formę, zawsze jednak, w jego realizację jest zaangażowana cała społeczność szkoły. W ramach projektu zapraszamy gości. W zeszłym roku był to Karol Wójcicki, bo nikt tak jak on nie opowiada o nocnym niebie. W tym roku czekamy na kolejnego gościa, pierwszego… i jedynego Polaka, Mirosława Hermaszewskiego.

„Mała ekonomia”to nasz kolejny, autorski projekt przedsiębiorczości w klasach 1-3. OD 4 lat, dzięki projektowi, oprócz wykorzystania w praktyce umiejętności matematycznych, nasze dzieci uczą się współpracy, odkrywają w sobie talent organizacyjny i artystyczny. Potrafią w swoją sprawę zaangażować całą społeczność szkolną. Doznały poczucia wspólnoty i sprawstwa. Każdy jest zaangażowany, każdy korzysta ze swoich uzdolnień i je rozwija.

„Dotykamy historii”o patriotyzmie co roku rozmawiamy inaczej. Projekt ma także swoje stałe elementy takie jak wycieczki tematyczne w Muzeum Powstania Warszawskiego czy wysyłanie pocztówek do weteranów. Ważne dla nas jest pokazywanie współczesnego świata przez pryzmat historycznych wydarzeń, poszukiwanie ich przyczyn i skutków.

Każdego roku w naszej szkole realizujemy projekty tematyczne związane z ważnymi wydarzeniami na świecie i w Polsce. Trwają one od września do czerwca. W tym roku w ramach 100-lecia nadania kobietom praw wyborczych, jest nim projekt „Z mocą jej do twarzy” – projekt pokazujący kobiety odważne, walczące ze stereotypami, z ograniczeniami kulturowymi i płciowymi, współcześnie zmieniające świat  i te które miały wpływ na bieg historii. Dodatkowo projekt pokazuje współczesne kobiety np. pracujące na stanowiskach zarezerwowanych stereotypowo dla mężczyzn, np. pilotki, podróżniczki, działaczki społeczne. W ramach wydarzeń projektowych naszą szkołę odwiedzą wspaniałe kobiety, które opowiedzą o swoich życiowych i zawodowych pasjach.

Świat owadów, morskie głębiny, świat literackiej fantazji …każdy z tych tematów staje się inspiracją do mniejszych działań projektowych, bo metoda projektów – to jedna z naszych ulubionych metod pracy. Dlaczego? Ponieważ pozwala łączyć wiedzę z różnych przedmiotów. Pokazuje celowość uczenia się. Wiemy po co i jak połączyć wiedzę, aby powstała nowa jakość.